Jazykový pobyt a ubytování v hostitelské rodině patří k nejoblíběnější a finančně dostupné formě ubytování na vaší cestě za vzděláním cizích jazyků.

Jak a kde budete bydlet

V hostitelské rodině, tedy v bytě nebo domku rodiny,páru nebo jednotlivce, který spolupracuje s jazykovou školou nebo jazykovou agenturou a nabízí volný pokoj ve formě ubytování pro studenty. Standardem takových pokojů je postel s čistým ložním povlečením a jeho pravidelnou výměnou, úložný prostor pro osobní věci, přístup k internetu, používání společných prostor (koupelna, záchod apod.) a pravidelné využití pračky.

Podstatnou výhodou ubytování v hostitelské rodině, nebo-li v takzvaném Homestay, je stravování studenta. Některé hostitelské rodiny nabízejí ubytování s plnou penzí, ale nejčastěji se setkáte s možností ubytování v hostitelské rodině s polopenzí a zajištěny tak máte pouze snídaně a večeře. Důvody k tomu jsou jednoduché. Výuka cizího jazyka probíhá v dopoledních hodinách s polední přestávkou, kdy máte možnost oběda v jazykové škola, pokud jazyková škola tuto službu poskytuje, nebo můžete využít nabídky lokálních restaurací a obchodů. O víkendech vám hostitelská rodina povětšinou zajistí i lehký oběd a to ve formě svačiny, která přijde vhod při cestování po okolí organizátorem jazykových pobytů a škol, které pravidelně konají víkendové výlety nejen po blízkém okolí.

Vzdálenost do jazykové školy se různí. V letních měsících můžete strávit cestou lokálních dopravců do školy a nazpět dohromady i hodinu. Je to dáno tím, že hostitelské rodiny, které nabízejí ubytování i v pěší dostupnosti mohou mít zabrané pokoje na měsíce dopředu. Letní prázdniny patří k nejoblíbenějším období v roce, ale i přesto je šance, že při včasném zamluvení jazykového kurzu v zahraničí, můžete bydlet u lokální hostitelské rodiny v pěší dostupnosti od jazykové školy. V opačném případě je nutné se přípravit na cestování místním autobusem.

Příplatkové služby, které se mohou hodit

Jak už jsme zmínili, ubytování v hostitelských rodinách nabízí dvě varianty. Ubytování s polopenzí nebo penzí plnou. Některé jazykové kurzy v zahraničí mohou, a to i třeba z hlediska vytížení jazykové školy, probíhat v odpoledních hodinách. Vhod by v tomto případě přišla plná penze včetně obědů, které jsou pochopitelně za příplatek.

Zcela běžné jsou také nabídky ubytování v hostitelské rodině s pokoji s vlastním sociálním zázemím. Upřednostňujete-li vlastní soukromí, nad touto možností jistě váhat nebudete. Takové pokoje jsou pochopitelně také za příplatek.

Kolik to bude stát

Ceny se liší dle místa jazykového pobytu. Průměrné ceny za ubytování v hostitelské rodině stojí kolem 130 – 160 liber. Cena ubytování se odvijí od dané lokality a sezónních poplatků. Letní období a období mezi Vánocemi vycházejí zpravidla i o 20 procent více. Sezónní příplatky nejsou pravidlem u všech poskytovatelů ubytování v hostitelských rodinnách, nicméně velmi běžné.

 

ZASLAT POPTÁVKU

Nechte si nezávazně spočítat cenu jazykového pobytu od Balloon Agency

Sdílet

Mohlo by vás zajímat

ŘíJEN 29, 2019

Jazykový pobyt v Anglii...

Užijte si jazykový kurz v jednom z nejvyhledávanějších míst studentů angličtiny...

Září 21, 2019

Vybíráme jazykový pobyt

Průvodce výběrem jazykového pobytu, kurzu v zahraničí tak, aby jste porozuměli...

BřEZEN 19, 2019

Výběr vhodné destinace...

Jak vybrat vhodnou destinaci jazykového pobytu, jazykového kurzu v zahraničí?...

BřEZEN 8, 2019

Jazykový pobyt Akce 2019

Tato akce byla ukončena. Pro zajímavé nabídky sledujte naše novinky a blog ZDE....