Jazykový pobyt a ubytování v hostitelské rodině patří k nejoblíběnější a finančně dostupné formě ubytování na vaší cestě za vzděláním cizích jazyků.

Jak a kde budete bydlet

V hostitelské rodině, tedy v bytě nebo domku rodiny,páru nebo jednotlivce, který spolupracuje s jazykovou školou nebo jazykovou agenturou a nabízí volný pokoj ve formě ubytování pro studenty. Standardem takových pokojů je postel s čistým ložním povlečením a jeho pravidelnou výměnou, úložný prostor pro osobní věci, přístup k internetu, používání společných prostor (koupelna, záchod apod.) a pravidelné využití pračky.

Podstatnou výhodou ubytování v hostitelské rodině, nebo-li v takzvaném Homestay, je stravování studenta. Některé hostitelské rodiny nabízejí ubytování s plnou penzí, ale nejčastěji se setkáte s možností ubytování v hostitelské rodině s polopenzí a zajištěny tak máte pouze snídaně a večeře. Důvody k tomu jsou jednoduché. Výuka cizího jazyka probíhá v dopoledních hodinách s polední přestávkou, kdy máte možnost oběda v jazykové škola, pokud jazyková škola tuto službu poskytuje, nebo můžete využít nabídky lokálních restaurací a obchodů. O víkendech vám hostitelská rodina povětšinou zajistí i lehký oběd a to ve formě svačiny, která přijde vhod při cestování po okolí organizátorem jazykových pobytů a škol, které pravidelně konají víkendové výlety nejen po blízkém okolí.

Vzdálenost do jazykové školy se různí. V letních měsících můžete strávit cestou lokálních dopravců do školy a nazpět dohromady i hodinu. Je to dáno tím, že hostitelské rodiny, které nabízejí ubytování i v pěší dostupnosti mohou mít zabrané pokoje na měsíce dopředu. Letní prázdniny patří k nejoblíbenějším období v roce, ale i přesto je šance, že při včasném zamluvení jazykového kurzu v zahraničí, můžete bydlet u lokální hostitelské rodiny v pěší dostupnosti od jazykové školy. V opačném případě je nutné se přípravit na cestování místním autobusem.

Příplatkové služby, které se mohou hodit

Jak už jsme zmínili, ubytování v hostitelských rodinách nabízí dvě varianty. Ubytování s polopenzí nebo penzí plnou. Některé jazykové kurzy v zahraničí mohou, a to i třeba z hlediska vytížení jazykové školy, probíhat v odpoledních hodinách. Vhod by v tomto případě přišla plná penze včetně obědů, které jsou pochopitelně za příplatek.

Zcela běžné jsou také nabídky ubytování v hostitelské rodině s pokoji s vlastním sociálním zázemím. Upřednostňujete-li vlastní soukromí, nad touto možností jistě váhat nebudete. Takové pokoje jsou pochopitelně také za příplatek.

Kolik to bude stát

Ceny se liší dle místa jazykového pobytu. Průměrné ceny za ubytování v hostitelské rodině stojí kolem 130 – 160 liber. Cena ubytování se odvijí od dané lokality a sezónních poplatků. Letní období a období mezi Vánocemi vycházejí zpravidla i o 20 procent více. Sezónní příplatky nejsou pravidlem u všech poskytovatelů ubytování v hostitelských rodinnách, nicméně velmi běžné.

 

ZASLAT POPTÁVKU

Nechte si nezávazně spočítat cenu jazykového pobytu od Balloon Agency

Sdílet

Mohlo by vás zajímat

Září 21, 2019

Vybíráme jazykový pobyt

Průvodce výběrem jazykového pobytu, kurzu v zahraničí tak, aby jste porozuměli...

BřEZEN 19, 2019

Výběr vhodné destinace...

Jak vybrat vhodnou destinaci jazykového pobytu, jazykového kurzu v zahraničí?...

BřEZEN 8, 2019

Jazykový pobyt Akce 2019

Tato akce byla ukončena. Pro zajímavé nabídky sledujte naše novinky a blog ZDE....