Výběrem vhodné destinace vašeho jazykového kurzu v zahraničí záleží především na vašich osobních preferencích a požadovaných možností. Před úplným rozhodnutím doporučujeme zvážit všechna pro a proti.

Jak vybrat vhodnou destinaci

Pokud si nejste jisti, kam vycestovat na jazykový pobyt do Velké Británie, pokračujte na stránku Místa, která vám dá dostatečný přehled o základních informacích a těch nejzákladnějších bodech zájmu v okolí místa jazykového pobytu. Nezapomeňte se o vaší cílové destinaci jazykového kurzu informovat předem, aby jste měli dostatečný přehled o možnostech využití ve vašem volném čase. Jinak řečeno, objevování míst v okolí vás neodradí hned ze začátku, pokud už víte, kam se vydat a co navštívit.

Důležitou připomínkou k výběru místa jazykového pobytu bude také jistě hrát roli dopravní dostupnost. Pokud dáváte přednost dopravení se autobusem do Velké Británie, počítejte s dostatečnou časovou rezerevou. Konečná stanice Victoria Station v Londýně je přestupní stanice do všech směrů Velké Británie,. Nicméně je počítat s dalším časem potřebným pro cestování do cílové destinace, která může být klidně i přes další tři hodiny strávených v autobuse nebo ve vlaku.

Letecká doprava do Velké Británie za vzděláním se jeví jako ta nejvýhodnější. A to jak časově, tak zpravidla i ekonomicky. Pro jazykové pobyty ve větších městech je možné se dopravit letecky přímou linkou. Jako například do Londýna, Bristolu nebo Manchesteru. Odtamtud je možné využít letištní transfer přímo od jazykové školy nebo jazykové agetnury. Možností je samozřejmě také využití autobusové dopravy nebo taxislužby do místa ubytování před zahájením jazykového kurzu ve škole.

Ubytování

Nejoblíbenější volbou mezi studenty cizích jazyků v zahraničí je využití ubytování v hostitelských rodinách. Studenti bydlí v dojezdové vzdálenosti autobusu do školy a mají v ceně minimálně snídaně a večeře (ubytování s polopenzí) nebo s plnou penzí. V široké nabídce ubytování v hostitelských rodinách naleznete také ubytování pro studenty, kteří cestují ve dvojici a chtějí ušetřit náklady spojené s ubytováním, nebo nabídka pokojů v hostitelských rodinách s vlastní koupelnou a záchodem, tzv. en-suite, za který se příplácí jako za nadstandart.

Další z oblíbených a často volených možností ubytování v průběhu jazykového kurzu v zahraničí, je rezidence jazykové školy a studentská ubytovna/studentský dům. Rezidence jazykových škol nabízí vlastní studovny, herny, bazény a podobně. Často se v nich vyskytují kuchyňky pro rychlou přípravu pokrmů a menší prádelny. Studentské ubytovny a domy jsou plně v režii ubytovaných návštěvníků a bez stravování.

V obou případech je třeba počítat se zakoupením jízdného lokálního dopravce, kterou se budete dopravovat do školy a nazpět do ubytování.

Okolí jazykového pobytu

To je čistě záležitost každého studenta cizího jazyka v zahraničí. Někdo dává přednost ruchu velkoměsta a nočnímu životu a někdo zase poklidnému okolí menších měst. Lokálních památek, muzeí, atrakcí a podobně, je ve Velké Británii dostatek a to jak ve větších městech, tak i těch menších. Lokální dopravci nabízejí výhodnější předplacené jízdné, jako například celodenní, týdenní a měsíční, díky kterým můžete nejen ušetřit za dopravu, ale také prozkoumat okolí.

ZASLAT POPTÁVKU

Nechte si nezávazně spočítat cenu jazykového pobytu od Balloon Agency

Sdílet

Mohlo by vás zajímat

BřEZEN 12, 2020

Hostitelská rodina

Jazykový pobyt a ubytování v hostitelské rodině patří k nejoblíběnější a...

ŘíJEN 29, 2019

Jazykový pobyt v Anglii...

Užijte si jazykový kurz v jednom z nejvyhledávanějších míst studentů angličtiny...

Září 21, 2019

Vybíráme jazykový pobyt

Průvodce výběrem jazykového pobytu, kurzu v zahraničí tak, aby jste porozuměli...

BřEZEN 8, 2019

Jazykový pobyt Akce 2019

Tato akce byla ukončena. Pro zajímavé nabídky sledujte naše novinky a blog ZDE....