Průvodce výběrem jazykového pobytu, kurzu v zahraničí tak, aby jste porozuměli nabídkám jazykových agentur a jazykových škol a dokázali si vybrat ten, který bude vyhovovat právě vám.

Délka a intenzita kurzu

V nabídkách jazykových agentur a škol je celkem jasně dané, čím je třeba porovnávat vaše finanční a časové možnosti. Vychází se vstříc studentům cestovatelům, kteří dávají přednost vedle studia jazyka také cestovat a poznávat krásy okolí cílové destinace jazykového pobytu, tak i těm studentům, kteří cestují hlavně za poznáním a studiem cizího jazyka. V tomto smyslu se můžeme bavit o intenzitě jazykového studia v zahraničí. Pro studenty cestovatele, kteří touží o kus více poznat zahraniční zvyklosti a cestovat, jsou vhodné méně intenzivní zahraniční jazykové kurzy. Kurzy něco kolem 15-ti hodinového studia týdně jsou právě pro ně. Studentům, kteří chtejí mít opravdu na pilno a nechtějí zmeškat ani jeden okamžik studia jazyka, doporučujeme jazykové kurzy o to intenzivnější. Vyjímkou nejsou kurzy takzvaného celodenního studia jazyka, které nabízejí 40-ti hodinovou, tedy velmi intenzivní, výuku jazyka.

Délka jazykového kurzu, pobytu v zahraničí bude čistě záležet na vašich možnostech. Čím delší zvolíte, tím lépe. Pokroky a posun vašich jazykových znalostí jsou vidět a sami je pocítíte už od 2-3 týdne.

U kurzů zakončených certifikátem, jakým může být FCE, CAE nebo IELTS, počítejte s délkou jazykového kurzu alespoň na 4-8 týdnů. Na perfektní přípravu zlepšení znalostí cizího jazyka je potřeba určitá příprava.

Místo a kdy

Výběrem toho správného místa vašeho jazykového kurzu v zahraničí můžete vskutku strávit hodně času. Vybírejte, ale nepřebírejte. Dejte na recenze a hodnocení míst, jazykových škol a jazykových agentur. Za kurzy angličtiny ve Velké Británii můžeme doporučit lokality jakými jsou například jihoanglický Bournemouth nebo Brighton, které vám jistě změní již tradiční pohled na “mokrou a upršenou Anglii”.

Velmi populárním obdobím jazykových pobytů jsou letní prázdninové měsíce. V tomto období jsou studenti cizích jazyků opravdu nejaktivnější. Chcete-li se však vyhnout plných učeben, mít více soukromí a mít větší prostor na individuální komunikaci s lektorem volte jiné roční období.

Cena

Pro většinu tápajících zájemců o jazykové studium v zahraničí bude jistě hrát hlavní roli cenová dostupnost. Nabídka zahraničních jazykových kurzů je široká, stejně také cenová nabídka. Skutečná cena jazykového kurzu bude odrážet délku, intenzitu, výběr školy a samozřejmě také typ ubytování. Nejlevnější jazyková škola neznamená automaticky nejhorší. Hledejte a ptejte se u organizátora jazykových pobytů po certifikacích škol, které vám zaručí minimální standard výuky.

ZASLAT POPTÁVKU

Nechte si nezávazně spočítat cenu jazykového pobytu od Balloon Agency

Sdílet

Mohlo by vás zajímat

BřEZEN 12, 2020

Hostitelská rodina

Jazykový pobyt a ubytování v hostitelské rodině patří k nejoblíběnější a...

ŘíJEN 29, 2019

Jazykový pobyt v Anglii...

Užijte si jazykový kurz v jednom z nejvyhledávanějších míst studentů angličtiny...

BřEZEN 19, 2019

Výběr vhodné destinace...

Jak vybrat vhodnou destinaci jazykového pobytu, jazykového kurzu v zahraničí?...

BřEZEN 8, 2019

Jazykový pobyt Akce 2019

Tato akce byla ukončena. Pro zajímavé nabídky sledujte naše novinky a blog ZDE....